Masáže

      DOPŘEJTE si  MASÁŽ -

novinka - aromatouch masáže s vůní a účinkem esenciálních olejů

 intuitivní, léčivou, sportovní, regenerační, relaxační, uvolňující, harmonizující, energetizující, vyživující + techniky

nebo jemné olejové doteky a hýčkání od hlavy až k patě

 I při masáži můžeme  pracovat s Intuitivním dotekem

Masáže - Intuitivní Dotek - Kraniosakrální osteopatie - AromaTouch masáž s vůní a účinkem esenciálního oleje - Ošetření bolestivých stavů těla - Diagnostika - Psychosomatika - Dornova metoda plus - Trigger Point spoušťové body - Kinesiotaping tejpování - Baňkování -
Síla dechu, Vědomý dech, Nádech, Výdech - Dech je ŽIVOT - SM techniky Mudr. Smíška, SPS spirální stabilizace páteře - cvičení zdravá záda SM systém Mudr. Smíšek - Konzultace - Osobní růst - Poradenství - Energetické ošetření - Limbický otisk - Semináře - Přednášky - Workshopy

MASÁŽE jsou odvěkou metodou relaxace i léčby nejrůznějších zdravotních potíží. Příznivě působí na tělo i na nervovou soustavu, je antistresová, pomáhá lymfatickému systému. Uvolní a odbourává napětí svalů, vrací se hybnost. Pomáhá při zotavování po úrazech. Zbavuje bolesti, migrén, nespavosti, revmatických a dýchacích problémů, únavy, stresu, napětí, vyčerpání.

TERAPIE i masáž dokáže odstranit bolest na těle fyzickou i chronickou. Uvolní bolest emoční, bolest psychickou. Stačí pochopit a uvědomit si příčinu bolesti a změnit postoje, naučené vzorce.

Vědomě pracovat na svém zdraví - na psychickém, duševním, duchovním i fyzickém stavu. Terapie i masáž má očistné účinky díky přílivu nové energie. Vše je v Nás.

DOTEK je příjemný dospělým i dětem. Dochází k harmonizaci fyzického těla, čaker, meridiánů a na všech úrovních v propojení s duší, vědomím i podvědomím. V těle proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální.

Vyzkoušejte masáž - je to pomoc i prevence. Udělejte si čas na sebe, udělejte si čas na své zdraví.

Jsme Tělo, Jsme Duše.

UŽ JEN DOTEK POSILUJE, REGENERUJE, HARMONIZUJE... MASÁŽ JE RELAXACÍ I LÉČIVÝM DOTEKEM

Od klasických masáží je nabídka rozšířena o masáže, techniky a metody pro Tělo, Duši i Ducha + SM SPS techniky Mudr. Smíška a další ...

To vše si užijete v příjemném prostředí s relaxační hudbou.

Tělo zregenerujete a naladíte rovnováhu, klid, harmonii, pocit naplnění, vitalitu.

--------------

Kdy masáž a techniky pomáhají a při jakých potížích:

Cítíte-li bolest, trvalou únavu, stres, vyčerpání, nedostatek energie, vyhoření.

Bolestivé blokády a bolestivé stavy, omezená hybnost, mravenčení, brnění a mrtvění končetin.

Pískání v uších, ztráta rovnováhy, závratě, migrény, bolesti hlavy.

Nedostatečná rotace - otáčení a ohýbání. Omezená hybnost, bolesti v ramenou, loktech (tenisový, golfový loket), bolest kyčlí, kolenou, kotníků, bolest v bedrech, ústřel, ischias, bolesti v břiše, bolesti zad, bolesti krku, hlavy...

Stres, nervozita, ztráta soustředění, neklid, nadměrná únava, rozladěnost,tlak v horní části břicha po jídle (těžký žaludek), pálení žáhy, podrážděnost, apatie...

Péči po úrazu

Při zranění, chronické bolesti a blokádách, u migrén, nespavosti nebo ranní ztuhlosti svalů.

Křišťály Chacrys využívají schopnosti horského křišťálu, který přenáší zesílenou energii a vytváří harmonii mezi tělem a Duší.   


Intuitivní dotek

Intuitivní dotek celého těla, techniky a postupy intuitivně vybrané podle stavu a potřeby klienta

Křišťálová terapie

Křišťály Chacrys - horský křišťál broušený do květu života, v barvách čaker,  má silné regenerační a harmonizační účinky.

Dotek - Relaxační, hýčkající, hladící

Nejoblíbenější  je Terapie DOTEKEM, pohlazením ...

může být voňavá olejová na kůži s oleji Samaya od hlavy až k patě, nebo v oblečení - pod přikrývkou, silně uvolňující

Už jen DOTEK posiluje, regeneruje, harmonizuje...          MASÁŽ je relaxací i léčivým dotekem...


Bolestivé stavy, blokády

Odstranění bolestivých stavů a blokád

Péče po úrazu


Diagnostika

Co Vám Vaše tělo říká...

 Olejová thajská

Působí se velice jemným dotekem na celém těle olejem na dráze meridiánů 

Dornova metoda

Technika pro klouby, obratle, páteř, náprava zad - aby, vše bylo zpět na svém místě.

Náprava posunutého, propadlého obratle, bolesti zad, kyčlí, lopatek, ramenního kloubu, kolen, kotníků, bolesti krku, bolest hlavy, pískání - hučení v uších a další...  viz níže

Trigger point - spoušťové body

Trigger Point Therapy dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech však zmírnit. Navíc pomáhá obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah, hybnost. 

Spirální stabilizace páteře cvičení s lanem SM systém Mudr. Smíška - Správné pohybové návyky jsou základ nejen pro zdravou chůzi, ale pro zdravě prováděné jakékoliv sportovní aktivity.


Kinesiotaping - tejpování 

Tejpovací páska podpoří pohybový aparát, svaly, klouby, šlachy a vazy v regeneraci, prokrví, okysličí a bolest může ustupit. Podporuje krevní, lymfatický a somatosenzorický systém.

Baňkování 

...

SM techniky Mudr. Smíška

...

Léčebné, regenerační, sportovní masáže 

Masáž celková, částečná, záda, nohy, ruce, šíje, břicho, hrudník

Breussova masáž

Masáž třezalkovým olejem pro regeneraci páteře a výživu plotének, působí se přímo na páteři a obratlích

...

...

Dornova metoda


je manuální technika, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.

Příčinou nesprávných poloh obratlů může být přetížení páteře, obratlů, kloubů v projevech fyzických potíží, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené úrazy.

Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. BEZ "KŘUPÁNÍ, ŠKUBÁNÍ".

Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná.

Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut zjistí, jakým směrem je obratel vychýlen a ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou nebo rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo.

Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po jednom až dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.

Dornova metoda je vhodná při :

bolesti zad

bolesti kyčlí

bolestí kolen

tenisovém loktu

u skoliózy

při rozdílné délce končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)

může pomoci při:

bolestech hlavy

krátkozrakosti

střevních potížích

křečových žilách

problémech s koncentrací

------------

Dornova metoda není vhodná při :

náchylnosti ke zlomeninám

trpíte-li osteoporózou v pokročilém stádiu

při akutním zánětu

brzy po operacích a úrazech (zlomeninách) 2-3měsíce i půl roku podle situace

více informací na www.dornova-metoda.com

TRIGGER POINT - spoušťové body


Jak spoušťové body vznikají ?

Všechno většinou začíná přetížením svalu, šlach, vazů nebo mechanickým poškozením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, přílišným nápřahem při odehrání podání při tenise, nevhodným počítačovým "posedem" nastavením výšky monitoru, výšky rukou, výšky židle," neuváženým zahradničením.

Když dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spoušťových bodů, příslušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane - li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.

Funkční změnou nastává bolestivost svalů, šlach, vazů, zmenšená pohyblivost, pružnost . Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde se nachází v různé míře zatuhlé body (uzlíky) vyznačujících se zvýšeným napětím a bolestivostí.

Uvolněním těchto bodů dochází k pružnosti, navrácení hybnosti a regeneraci, prokrvení tkáně. Odstraní se bolest.

Klasické myofasciální spoušťové body se projevují jako zatuhlý svalový snopeček.

Z kineziologického hlediska je důležité, že přítomnost trigger point ve svalu koresponduje se změnou dynamiky, hybnosti v kloubech a ve svalech . Zatuhlý snopec svalových vláken omezuje hybnost, pohyb. Tato vlákna se při aktivaci svalu stahují přednostně a tím omezuje oslabení svalové síly.

Rozlišujeme několik druhů spoušťových bodů. Většinou se jedná o spoušťové body vznikající v důsledku špatného držení těla, namožení, přetížení, chronických onemocnění a opakujících se vzorců chování povahy emoční a tělesné. Spoušťové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a omezují pohyb kloubů, jež tyto svaly ovládají. Tyto body nezmizí bez použití uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem nečekaného přetížení se z latentního spoušťového bodu může stát aktivní spoušťový bod, který vytváří vzorec přenesené bolesti.

Aktivní spoušťové body se často navracejí do latentního stadia samy, nicméně bez přímého ošetření nedojde k úplnému odstranění. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu.

Trigger Point Therapy dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech však zmírnit. Navíc pomáhá obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah, hybnost.

Kinesiotaping - Tejpování 


Tejpovací páska se aplikuje na postižené místo otokem, bolestí nebo pro korekci kloubů. Páskou dochází k ovlivňování kůže, podkoží, tkáně, svalů, vazů, šlach, fascií. Tím se prokrví tkáň , okysličí krev a škodliviny z těla jsou skrze lymfatický a krevní systém odvedeny z těla ven.

Aplikací pásky docílíme snížení tlaku a rozproudění lymfatické a krevní cirkulace, také docílíme řady různých elektrochemických změn a snížení tlaku na receptory a podpoří se krevní, lymfatický a somatosenzorický systém - v důsledku toho klient pociťuje citelné snížení bolesti.

Kinesiotaping se provádí na celém těle, zmírňuje či zcela odstraňuje bolest, podporuje hojení, stabilizuje klouby, podporuje vazy a svaly, šlachy, řeší lymfedémy, řeší akutní jizvy a mnoho dalšího ...

Největší účinek má páska 3-5den a používá se nadále až 2týdny.

Kvalita KINESIO pásky je důležitá.

Nejlepší a největší "efekt" a odvedenou práci mají pásky 3-5den a dny další, než se odlepí.

  • ekvalitní páska se po 1-3dni ODLEPÍ a nesplňuje proces, kdy největší účinnost nastává 3-5den.

Tejpování neboli kinesio tejpování, je metoda funkčního tejpování vyplývající z poznatků kineziologie. Touto metodou fyzioterapie lze ovlivnit svaly, existují také korekční techniky k ovlivnění vazů, šlach či fascií a lymfatického systému. Tejpování, lze využít i pro korekci jizvy, modřin, otoků, podlitin a také pro úlevu od bolesti.

Kde na těle lze tejpy používat:

Hlava - lícní nerv

Krk a krční páteř - kývač, trapézový sval, krční svaly, napřimovače krční páteře, bolavý krk a ramena

Ramena - nadhřebenový sval, deltový sval, podhřebenový sval, stabilizace ramenního kloubu

Ruce - zdvihač lopatky, malý prsní sval, velký prsní sval, dvouhlavý sval pažní, trojhlavý sval pažní, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, lymfatický tejp horní končetiny

Záda - široký sval zádový, rombické svaly skupiny zad, čtyřhranný sval bederní, bolest v bederní části páteře a v kříži, bolest křížokyčelního kloubu, vzpřimovač trupu

Břicho - přední pilovitý sval, zevní šikmý sval břišní, bránice, přímý sval břišní, příčný sval břišní

Předloktí - natahovače předloktí, ohýbače předloktí

Kyčle a hýždě - velký sval hýžďový, malý sval hýžďový, hruškovitý sval, svaly v oblasti pánve a bederní páteře

Stehna - velký přitahovač, přímý sval stehenní, přetížení stehenní povázky, třísla (hamstringy), bolest stehna a podkolenní jamky, úpon čtyřhlavého svalu stehenního

  • olena - nestabilita kolene side-to-side, vybočení češky ke straně, bolest stehna a podkolenní jamky, onemocnění úponů čtyřhlavého svalu stehenního

Lýtka - trojhlavý sval lýtkový, sval na přední straně bérce, obrna společného nervu

Chodidla a kotníky - podélné plochonoží, příčné plochonoží a vbočený palec, bolest Achillovy šlachy, lymfatický tejp kotníku, stabilizace kotníku

Jak tejpování vlastně funguje?

Tejpovací páska ovlivňuje tkáň, svaly, šlachy a dochází k napínání, mnutí a 24hod (7-14dní) tření měkkých tkání a kůže. Toto zvrásnění, způsobí nadzvednutí kůže, podkoží, vazivového obalu svalu a další. Což nám zvětší prostor, mezi těmito vrstvami a svalem. Zvětšením tohoto prostoru docílíme snížení tlaku lymfatické a krevní cirkulace, také docílíme řady různých elektrochemických změn a snížení tlaku na receptory a podpoří krevní, lymfatický a somatosenzorický systém - v důsledku toho klient pociťuje citelné snížení bolesti.

Jak může tejpovací páska pomoci?

• Snižuje otok

• Zmírňuje či zcela odstraňuje bolest

• Podporuje hojení

• Stabilizuje klouby

• Podporuje vazy a svaly

• Řeší lymfedém

• Řeší akutní jizvy a mnoho dalšího

Indikace a kontraindikace

Jestliže má pacient jednu z těchto diagnóz, je pro něj tejpování vhodnou metodou:

VHODNÉ:

• skolióza

• neuralgie

• vertebrogenní algický syndrom

• entezopatie, bursitida

• periferní i centrální parézy

• úžinové syndromy

• kontuze, distorze, kloubní instabilita

• deformity nohy a prstů atd.

• po úraze

Jestliže má pacient jednu z těchto diagnóz, je pro něj tejpování nevhodnou metodou:

NEVHODNÉ:

• bradavice v dané oblasti

• hnisavé kožní projevy v dané oblasti

• maligní melanom kůže v dané oblasti

• otevřené rány v dané oblasti

• dermatitida v dané oblasti

• ekzémová onemocnění v dané oblasti

• akutní trombóza

• elefantiáza

• horečnaté stavy atd.

Vznik a metoda tejpování

Metoda tejpování si v posledních letech získává stále větší oblibu a to především díky sportovním přenosům, kde můžeme vidět různobarevné tejpovací pásky přímo na tělech sportovců. Tejpování jako takové je však známé víc jak 80let A nyní již i medicína uznala účinky tejpování a zapojila je do léčebné praxe. Nejdříve se používaly fixační tejpovací pásky, které měly podpořit svaly a klouby ve sportovní činnosti. Postupem času se však začaly používat pružnější materiály, které dnes známe jako tzv. kinesio tape.

Historie

  • Vznik této nové metody se připisuje japonskému chiropraktikovi jménem dr. Kenzo Kase. První velkou sportovní akcí, kde bylo možné tejpování vidět, byly Letní olympijské hry v jihokorejském Soulu v roce 1988. Poprvé byly tejpy širší veřejností zaznamenány na Letních olympijských hrách v Athénách, takže teprve v roce 2004. V České republice patří mezi průkopníky tejpování Clara-Marie Helena Lewitová (Hermachová) a její tzv. funkční taping, ale také autoři knihy Terapeutické využití kinesio tapu - Jitka Kobrová a Robert Válka.

Využití

Přesto, že je tato metoda primárně určená pro sportovní účely, je nyní z 85% využívána mimo sport. Abychom byli konkrétní, jde především o uplatnění ve fyzioterapii, pediatrii, neurologii, ortopedii, terapii lymfedému a jizvy, preventivní medicíně, egoterapii a mnoho dalších.

Tejp a vlastnosti tejpovací pásky

  • Tejp je elastická páska, která je schopná se natáhnout, ale i zase smrštit. Když to shrneme, měl by se tejp co nejvíce vlastnostmi podobat lidské kůži. Co se týče složení tak by tejpovací páska, měla být z bavlny a také by měla obsahovat elastická polyuretanová vlákna široká 70D. Stupeň natažení by měl být podobný kůži (140 - 160% své původní délky v podélném směru - nesmí dojít k poškození vláken), takto natažený by měl tejp vydržet na kůži nejméně 3 - 5 dní. Tejp je voděodolný a klient se s ním může sprchovat nebo plavat. Důvod, proč na kůži tejpovací páska drží, je lepidlo. Lepidlo by mělo být ze stoprocentní lékařské pryskyřice (eliminuje to riziko alergií). Alergie na lepidlo jsou výjmečné, ale jestliže máte trvající podezření, že by se u vás alergie mohla objevit, můžete vykonat test kožní senzitivity. Tento test tkví v nalepení malého kousku tejpu (obvykle 5x5 cm) na vnitřní stranu předloktí nebo na břišní stěnu, tejp ponecháme na místě 24 hodin a podle kožní reakce se rozhodneme,

    zdali tejp aplikovat nebo ne.

Thajská olejová masáž

Thajská olejová masáž je blahodárná díky své technice. Masíruje se celé tělo špičkovými oleji. Je hluboce relaxační a příznivě působí nejen na mysl, ale i na unavené svaly.

Thajská olejová masáž pomáhá při bolestech hlavy, problémech kloubů, zlepšuje krevní a mízní oběh. Díky thajské masáži se posiluje imunita a člověk se cítí svěží a fit. Při pravidelných thajských masážích se zvyšuje obranyschopnost a organismus se dostává do rovnováhy.

Thajská olejová masáž - může být označena jako Aromatická olejová masáž obsahuje jak klasické prvky tradiční thajské masáže, tak prvky z indické ajurvédy. V případě použití éterických olejů má i aromaterapeutické účinky. Celkově je označována jako mírnější varianta thajské masáže. Klade se při ní totiž důraz především na relaxaci.

Thajská olejová masáž se provádí na masážním stole. V tom je rozdíl od tradiční thajské masáže. Další rozdíl spočívá v samotné technice. Využívá se olejů a masáž tedy není prováděná nasucho jako je tomu u tradičního postupu. Vybrat si můžete většinou z široké nabídky olejů. Používají se speciální aromatické vonné oleje - růže, zelený čaj, kvítí nebo panenské oleje - konopný či kokosový, olivový.

Celá thajská olejová masáž začíná tím, že vaše ruce a nohy jsou jemně promasírovány včetně konečků prstů, plosek nohou. Tlaková masáž se pak provádí postupně od temene hlavy, pokračuje přes šíji k páteři. Dále je důkladně promasírováno zádové svalstvo, které se zcela uvolní. Stlačování akupresurních bodů je jemnější než u tradiční thajské masáže. Thajská olejová masáž se provádí v absolutním až do celkového uvolnění těla.

Thajská olejová masáž většinou trvá 90min. Může se zvolit i kratší doba, tedy 60 min. Vyhnout by se měly této masáži těhotné ženy a není příliš doporučována při křečových žilách. Jiná omezení zde nejsou. Thajské olejové masáže jsou vhodné pro zájemce každého věku či pohlaví.

Účinky thajské olejové masáže:

přináší celkovou relaxaci a uvolnění organismu

zlepšuje krevní oběh

odstraňuje bolesti hlavy

uvolňuje ztuhlé svaly

odstraňuje bolest kloubů

odstraňuje bolesti zad a šíje

zajišťuje dobrou psychickou kondici, odstraňuje stres

dodává unavené mysli novou energii

posiluje náš imunitní systém

zjemňuje pokožku

napomáhá regulaci střev

redukuje otoky

Breussova masáž

 Breussova masáž páteře je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty.

Breussova masáž se může provést i před použitím Dornovy metody, aby se uvolnilo ztuhlé a napjaté svalstvo.